طرح توسعه کاتالیست

در راستای رهنمود های رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای در سال (( جهش تولید )) و با هدف راه اندازی خط تولید آند مصرفی کارخانجات صنایع مس ، تولید اکسید روی و تولید شمش زاماک ، شرکت کاتالیست پارسیان اقدام به ساخت 3 سوله جدید جهت تولید محصولات جدید نموده است. پیش بینی میشود با احداث خط تولید جدید ظرفیت تولید این شرکت بالا رفته و از طرفی اشتغال زایی برای افراد جویای کار بوجود آید.
عکس پرژه در حال احداثشرکت شیمیایی کاتالیست پارسیان در نظر دارد جهت بالا بردن سطح کیفی محصولات و افزایش راندمان کاری با خرید ماشین آلات و تجهیزات مدرن در زمینه آند و کاتد گام بلندی را در افزایش تولید شرکت برداشته و بتواند اعلاوه بر نیاز شرکت های گروه توسعه معادن روی ایران ، نیاز شرکت های خصوصی را نیز تامین نماید از این رو با خریداری دستگاه نورد با قابلیت نورد ورق آند سربی با عرض 120 سانتی متری هم اکنون قابلیت تولید ورق های آند سربی با عرض 120 را دارد.
دستگاه نورد خریداری شدهشرکت شیمیایی کاتالیست پارسیان با تکیه بر دانش فنی کارکنان شرکت ، برای بالا بردن راندمان کاری و افزایش سطح کیفی محصولات و افزایش تولید ، توانسته است برخی از ماشین آلات و دستگاه ها را براساس نیاز شرکت طراحی و اجرا نماید و در خط تولید شرکت بکارگیرد. دستگاه هایی از قبیل :

دستگاه پانچ مس

در روش دستی برای پین زدن بر روی دستک کاتد از چکش استفاده می شد این کار موجب کندی عملیات تولید می شد کارشناسان شرکت با همفکری هم توانستند دستگاهی را طراحی کنند که بازدهی کار را تا حداقل 3 برابر بالا ببرد .این دستگاه قادراست روزانه بین 300 تا 400 عدد دستک کاتد را در یک شیفت کاری پین نماید. و این امر مهم به دست توانمند پرسنل شرکت کاتالیست پارسیان عملی گردید.


دستگاه نورد کرکره ای

دستگاه نورد کرکره ای جهت بالا بردن استحکام ورق آند مورد استفاده قرار می گیرد یکی دیگر از کارهای پرسنل شرکت کاتالیست پارسیان در جهت ارتقا سطح کیفی محصولات آند تولید ، ساخت دستگاه نورد کرکره ای می باشد.


دستگاه جداسازی مس مستعمل کاتد شاخکی
دستگاه جدا ساز مس مستعمل از روی کاتد مستعمل ، از دیگر ابتکارات پرسنل توانمند شرکت شیمیایی در جهت سرعت بخشیدن به کار تولید می باشد این دستگاه قادر است روزانه در یک شیفت کاری بین 500 الی 600 عدد ، مس مستعمل بر روی کاتد های ضایعاتی را باز کند در روش های قدیمی با استفاده از 3 نفر نیروی کاری در یک شیفت کاری فقط می توانستیم 100 الی 150 عدد مس مستعمل را از روی دستک ضایعاتی باز نماییم اینک بدست توانمند پرسنل شرکت کاتالیست پارسیان این دستگاه قادر است 5 برابر روش دستی بازدهی کار را بالا ببرد.شرکت شیمیایی کاتالیست پارسیان با توجه به وجود زیر ساخت های موجود در زمینه تولید زاماک بر آن است که بتواند با راه اندازی خط تولید زاماک نیاز مصرف کننده های داخل کشور اعم از خودروسازی برای زاماک را تامین نماید و در جهت اشتغال زایی خدمتی برای استان کرده باشد.

شرکت کاتالیست پارسیان در جهت بالا بردن طول عمر آند های مورداستفاده در صنایع روی اقدام به تولید آند های آلیاژداری ( کلسیم دار ) نموده است این نوع آند ها به خاطر مستحکم بودن ، طول عمر آند را بالا برده و سهم زیادی در پایین آوردن بهای تمام شده در کارخانجات روی ایفا می کند.

نمونه آند آلیاژی ( کلسیم دار ) تولید شده در شرکت کاتالیست پارسیان


شرکت شیمیایی کاتالیست پارسیان با توجه به توانایی تولید انواع آند و کاتد در حال بررسی و اماده سازی زمینه های لازم ، در جهت تولید آند و کاتد صنایع مس می باشد